Megtermékenyítési módszerek – hagyományos IVF kezelés
A petesejtek megtermékenyítésére jellemzően 4-6 órával a petesejtnyerés után kerül sor, az előzetesen feldolgozott és előkészített saját vagy donor spermamintával. Jelenleg két széles körben elterjedt módszer áll a párok rendelkezésére: a hagyományos in vitro fertilizáció (IVF) és az intracitoplazmatikus spermium injektálás (ICSI).
Ennél a megtermékenyítési módszernél a petesejtekhez hozzáadják az előkészített spermaminta egy részét. Ezt követően maga a megtermékenyülés az inkubátorban, mindenféle külső beavatkozás nélkül, a női szervezetben zajló folyamatokhoz hasonlóan, természetes úton jön létre. A folyamatba tehát a megtermékenyítést végző személy nem avatkozik be, mindössze az eljárás segítségével biztosítja, hogy a hímivarsejtek és a petesejtek a szervezeten kívül találkozhassanak. Ezt a módszert akkor alkalmazzuk, ha a spermaminta megfelelő minőségű, elegendő jól mozgó hímivarsejtet tartalmaz.
Az ESHRE által meghatározott elfogadható fertilizációs ráta, azaz megtermékenyülési arány min. 65% – tehát az összes leszívott petesejt 65%-nak megtermékenyülése tekinthető reális várakozásnak.