Embriótranszfer (ET) a műtőben, beteg szempontból, orvos szempontból
Az embrió(k) beültetése a megtermékenyítést követő 2. és 5. nap között történik. A legtöbb intézményben van lehetőség a beültetés előtt mikroszkóp alatt lefotózott, beültetésre váró embriók megtekintésére, megörökítésére.
A beültetés a rutin nőgyógyászati vizsgálathoz hasonlóan történik, melynek során hüvelytükör használatával látótérbe hozható a méhszáj, majd a nyakcsatornán keresztül bevezetett puha katéter segítségével, minimális tápoldat csepp kíséretében juttatható az embrió(k) a méh üregébe. A folyamatot ultrahang ellenőrzés mellett is követhető.
A beültethető embriók száma hazànkban rendeletileg szabályozott, miszerint két sikertelen IVF kezelést követően, a páciens 36 éves kora után lehetsèges 2 embrió beültetése. Minden más esetben 1 embrió beültetése történik, a számfölötti embriók fagyasztva tárolandók.
ET után otthon, hogyan változtassak életemen, mit szabad – mit nem
Az embriók beágyazódása az 5-7.napon történik, így 2-3 napos kímélettel segíthető a folyamat végbemenetele.
Azt a pozitív szemléletet képviselve, hogy a várandósság létrejött, természetesen folytatható a rutin életvitel, némi korlátozással.
A komoly fizikai munka, megerőltető edzések, stresszes élethelyzetek, együttlétek kerülendők. Potenciálisan magzatkárosító hatásuk miatt a szolárium, szauna, forró fürdő, bizonyos gyógyszerek, alkoholfogyasztás és dohányzás nem ajánlott.
Étkezes terén a változatos, fehérjedús étrend javasolt, a megkezdett vitaminok folytatása mellett.